[vc_row][vc_column width=”1/1″][minti_spacer height=”50″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xxxl” weight=”fontweight-800″]Často kladené otázky[/minti_headline][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″][minti_spacer height=”50″][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”] Ako často a v akej dĺžke mám mať individuálne lekcie? [/minti_headline][vc_column_text]
Každý študent prichádza do našej školy s inou motiváciou, a preto je veľmi dôležité zhodnotiť si, aké máš ciele, finančné možnosti a ako rýchlo sa potrebuješ jazyk naučiť. My sa vieme potrebnému tempu študenta prispôsobiť. Naša najkratšia vyučovacia jednotka trvá 45 min, najdlhšia 120 min. Dá sa chodiť napr. 1x týždenne na 45min, ale aj veľmi intenzívne – viackrát týždenne. Všeobecne platí, že pre efektívny progres odporúčame našim študentom lekcie aspoň 2x týždenne po 45 min alebo 60 min.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Aké učebnice používate na lekciách? [/minti_headline][vc_column_text]
Na skupinových aj individuálnych kurzoch každý lektor používa mix materiálov. Neexistuje jedna dokonalá učebnica a keďže chceme dať našim študentom len to najlepšie, kombinujeme nielen rôzne knihy ale aj zdroje- z internetu, dennej tlače a pod. Študenti nemusia priplácať nič navyše za drahé učebnice.  Všetky materiály dostávajú od nás zadarmo. Avšak ak by si chcel do nejakej učebnice zainvestovať, vieme poradiť s výberom a priamo u nás si ju môžeš zakúpiť.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Koľko študentov je v jednej skupine?[/minti_headline][vc_column_text]Pri skupinových kurzoch máme stanovený maximálny počet na 5 osôb, aby sme zachovali kvalitu výučby a aby sa každý študent mohol dostať k slovu.[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Aké výhody majú lekcie cez skype a ako to funguje?[/minti_headline][vc_column_text]
Je to moderný a veľmi pohodlný spôsob výučby, ktorý sa v našej jazykovke teší veľkej obľube. Nielen že sa nemusíš presúvať v zápchach počas dopravnej špičky, ale môžeš sa učiť kdekoľvek a to naozaj bez obmedzení. Či už si na služobnej ceste, na Slovensku, alebo v zahraničí, v škole, v kaviarni, doma, v kancelárii… Jediné, čo potrebuješ, je dostatočne dobré internetové pripojenie. Dokonca nepotrebuješ ani aplikáciu skype, pretože online výučba sa dá realizovať aj cez viber/whatsapp či facebook. Postup na prihlásenie na tento spôsob výučby je rovnaký ako na individuálne hodiny (otázka č. 8). Dohodneme termíny, dostanete skype kontakt na lektora,  prístup na zdieľaný dokument na google disku a emailom potrebné učebné materiály. Vrámci technickej skúšky, či bude spojenie dobre fungovať, poskytujeme aj úvodnú 20 minútovku (zadarmo). A môžete sa začať učiť.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Neviem sa rozhodnúť medzi skupinovým kurzom a individuálnymi lekciami. Čo mi poradíte? [/minti_headline][vc_column_text]
Skupinové lekcie sú vhodné pre študentov, ktorí sa radi učia “v komunite”, vo vyhradenom čase v týždni a skupina ich motivuje k pokroku. Lekcie s viacerými ľudmi sú zabavné a okrem komunikácie s lektorom je tam aj interakcia so spolužiakmi, čo je pre učenie jazyka veľmi prínosné.  Individuálne lekcie sú vhodné pre študentov, ktorí majú špecifické požiadavky na intenzitu, obsah, alebo čas výučby, pretože nie každému môže vyhovovať fixný čas stanovený pre skupinový kurz. Individuálne hodiny sú finančne náročnejšie, ale prinášajú spravidla aj rýchlejší pokrok, pretože lektor sa venuje len tebe a hodiny ti šije na mieru.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_image img=”16448″ align=”center” animation=”fade-in”][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Dá sa pri škole zaparkovať? [/minti_headline][vc_column_text]
Áno, parkovanie cez deň je bezproblémové na našich návštevníckych miestach na súkromnom parkovisku za rampou (rezervujeme na požiadanie). Po 16tej hodine cez pracovné dni je možné pohodlne zaparkovať aj na verejnom parkovisku pred budovou, pretože ľudia pracujúci v okolitých biznis budovách odchádzajú preč.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Dochádzajú lektori za študentami?[/minti_headline][vc_column_text]Naši lektori dochádzajú len na kurzy do firiem. Vyučovanie doma neposkytujeme, preto ak máš záujem učiť sa z domu, skype lekcie sú pre teba tou správnou voľbou.

[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Viem si nejako nahradiť zmeškanú lekciu?[/minti_headline][vc_column_text]
Pri skupinovom kurze je fixne stanovený deň a hodina výučby, takže tu náhrada nie je možná. Avšak môžeme študentovi poslať prebrané materiály emailom a tak, si ich môže sám doštudovať. Ak by si vymeškal z kurzu viac hodín, je možné dobehnúť učivo individuálnymi lekciami.  Pri individuálnych lekciách platí, že študent môže bezplatne zrušiť dohodnutý termín najneskôr 12 hodín vopred, pričom kontaktuje priamo svojho lektora telefonicky/emailom/sms.  Ak bude lekcia zrušená neskôr, započítava sa ako absolvovaná.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][/vc_column][vc_column width=”1/3″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Akým spôsobom sa dá zapaltiť za skupinový kurz alebo individuálne lekcie?[/minti_headline][vc_column_text]
V oboch prípadoch sa platí na faktúru, vopred a to prevodom/ vkladom na účet školy. V jazykovke od študentov nepreberáme hotovosť. Pri skupinovom kurze sa suma platí jednorazovo, pred začatím výučby a to v plnej výške kurzovného.
Pri individuálnej výučbe si študent u nás predplatí balíček lekcií. Minimálny počet je 5 hodín v dĺžke, ktorú si vyberie ( 45min / 60min / 90min / 120min).
Ak je intenzita lekcií vyššia, odporúčame predplatiť si väčší balíček lekcií- 10 alebo 12 hodín, aby sme nemuseli faktúry posielať každý týždeň.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Máte zlavy pre študentov, alebo ak si kúpiť vopred naraz väčší počet lekcií?[/minti_headline][vc_column_text]Tento typ zľiav neposkytujeme, ale priebežne ponúkame viacero typov súťaží o lekcie zadarmo/ knihy, zľavy z kurzovného a pod., preto neváhaj sledovať naše novinky na FB či instragrame.

[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Dostanem po kurze certifikát? [/minti_headline][vc_column_text]
Áno, všetci študenti našich skupinových kurzov dostanú po skončení diplom o úspešnom absolvovaní danej jazykovej úrovne ( A1 / A2 / B1 / B2). Pri individuálnych lekciách vieme diplom tiež vystaviť, ale tam to záleží od počtu absolvovaných hodín a pokroku študenta.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Za ako dlho sa jazyk naučím?[/minti_headline][vc_column_text]
Najťažšia otázka zo všetkých.  Ako každý človek je iný, tak aj jeho pokrok, motivácia, talent  a disciplína sú iné. Niekto sa učí aj sám doma, niekto len na hodinách s lektorom. Každý potrebuje na osvojenie si nového cudzieho jazyka iný počet lekcií.  A preto sme tu- aby sme ti pomohli zvoliť ten správny spôsob výučby a prispôsobili ti tempo tak, aby si dosiahol svoje ciele čo najefektívnejšie.
[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Učíte aj deti?[/minti_headline][vc_column_text]Áno, učíme deti od 6 rokov, individuálne aj v skupinových kurzoch, formou hry, nenásilného učenia slovíčok a viet.

[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][minti_headline font=”font-special” size=”fontsize-xl” weight=”fontweight-700″ align=”align-left”]Učíte aj cez víkend?[/minti_headline][vc_column_text]Áno, lekcie je možné dohodnúť aj na víkend.

[/vc_column_text][minti_divider style=”5″][/vc_column][/vc_row]