Toto sú často kladené otázky

Dúfame, že vám naše odpovede pomôžu. V opačnom prípade nás neváhajte kontaktovať s akoukoľvek otázkou.

Ako často a v akej dĺžke mám mať individuálne lekcie?

Každý študent prichádza do našej školy s inou motiváciou, a preto je veľmi dôležité zhodnotiť si, aké máš ciele, finančné možnosti a ako rýchlo sa potrebuješ jazyk naučiť. My sa vieme potrebnému tempu študenta prispôsobiť. Naša najkratšia vyučovacia jednotka trvá 30 min, najdlhšia 60 min. Dá sa mať napr. 1x týždenne na 45 min, ale aj veľmi intenzívne – viackrát týždenne. Všeobecne platí, že pre efektívny progres odporúčame našim študentom lekcie aspoň 2x týždenne po 45 min alebo 60 min.

Za ako dlho sa naučím jazyk?

Najťažšia otázka zo všetkých.  Ako každý človek je iný, tak aj jeho pokrok, motivácia, talent  a disciplína sú iné. Niekto sa učí aj sám doma, niekto len na hodinách s lektorom. Každý potrebuje na osvojenie si nového cudzieho jazyka iný počet lekcií.  A preto sme tu, aby sme ti pomohli zvoliť ten správny spôsob výučby a prispôsobili ti tempo tak, aby si dosiahol svoje ciele čo najefektívnejšie.

Vybrať si skupinové kurzy alebo individuálne lekcie?

Skupinové lekcie sú vhodné pre študentov, ktorí sa radi učia „v komunite“, vo vyhradenom čase v týždni a skupina ich motivuje k pokroku. Lekcie s viacerými ľudmi sú zabavné a okrem komunikácie s lektorom je tam aj interakcia so spolužiakmi, čo je pre učenie jazyka veľmi prínosné.  Individuálne lekcie sú vhodné pre študentov, ktorí majú špecifické požiadavky na intenzitu, obsah, alebo čas výučby, pretože nie každému môže vyhovovať fixný čas stanovený pre skupinový kurz. Individuálne hodiny sú finančne náročnejšie, ale prinášajú spravidla aj rýchlejší pokrok, pretože lektor sa venuje len tebe a hodiny ti šije na mieru.

Akým spôsobom sa dá zaplatiť?

Platí sa na faktúru, vopred a to prevodom/ vkladom na účet školy. Pri skupinovom kurze sa suma platí jednorazovo, pred prvou lekciou a to v plnej výške kurzovného. Pri individuálnej výučbe si študent u nás predplatí balíček lekcií. Minimálny počet je 5 hodín v dĺžke, ktorú si vyberie ( 45min / 60min / 90min).
Ak je intenzita lekcií vyššia, odporúčame predplatiť si väčší balíček lekcií- 10 alebo 15 hodín, aby sme nemuseli faktúry posielať každý týždeň.

 

Aké učebnice používame?

Na skupinových aj individuálnych kurzoch každý lektor používa mix materiálov. Neexistuje jedna dokonalá učebnica a keďže chceme dať našim študentom len to najlepšie, kombinujeme nielen rôzne knihy ale aj zdroje- z internetu, dennej tlače a pod. Študenti nemusia priplácať nič navyše za drahé učebnice.  Všetky materiály dostávajú od nás zadarmo. Avšak ak by si chcel do nejakej učebnice zainvestovať, vieme poradiť s výberom.

Koľko študentov je v skupinách?

Pri skupinových kurzoch máme stanovený maximálny počet na 8 osôb, aby sme zachovali kvalitu výučby a aby sa každý študent mohol dostať k slovu.

Dostanem po kurze certifikát?

Áno, všetci študenti našich skupinových kurzov dostanú po skončení diplom o úspešnom absolvovaní danej jazykovej úrovne ( A1 / A2 / B1 / B2). Pri individuálnych lekciách vieme diplom tiež vystaviť, ale tam to záleží od počtu absolvovaných hodín a pokroku študenta.

Aké výhody má výuka online?

Je to moderný a veľmi pohodlný spôsob výučby, ktorý sa v našej jazykovke teší veľkej obľube. Nielen že sa nemusíš presúvať v zápchach počas dopravnej špičky, ale môžeš sa učiť kdekoľvek a to naozaj bez obmedzení. Či už si na služobnej ceste, na Slovensku, alebo v zahraničí, v škole, v kaviarni, doma, v kancelárii… Jediné, čo potrebuješ, je dostatočne dobré internetové pripojenie. Dokonca nepotrebuješ ani aplikáciu skype, pretože online výučba sa dá realizovať aj cez viber/whatsapp či facebook. Postup na prihlásenie na tento spôsob výučby je rovnaký ako na individuálne hodiny (otázka č. 8). Dohodneme termíny, dostanete skype kontakt na lektora,  prístup na zdieľaný dokument na google disku a emailom potrebné učebné materiály. Vrámci technickej skúšky, či bude spojenie dobre fungovať, poskytujeme aj úvodnú 20 minútovku (zadarmo). A môžete sa začať učiť.

Dochádzajú lektori za študentami?

Naši lektori dochádzajú len na kurzy do firiem. Vyučovanie doma neposkytujeme, preto ak máš záujem učiť sa z domu, online lekcie sú pre teba tou najlepšou voľbou.

Ako si viem nahradiť zmeškanú lekciu?

Pri skupinovom kurze je fixne stanovený deň a hodina výučby, takže tu náhrada nie je možná. Avšak môžeme študentovi poslať prebrané materiály emailom a tak, si ich môže sám doštudovať. Ak by si vymeškal z kurzu viac hodín, je možné dobehnúť učivo individuálnymi lekciami.  Pri individuálnych lekciách platí, že študent môže bezplatne zrušiť dohodnutý termín najneskôr 24 hodín vopred, pričom kontaktuje priamo svojho lektora telefonicky/emailom/sms.  Ak bude lekcia zrušená neskôr, započítava sa ako absolvovaná.

Učíte aj deti?

Samozrejne, učíme deti od 6 rokov, individuálne aj v skupinových kurzoch, formou hry, nenásilného učenia slovíčok a viet.

Učíte aj cez víkend?

Áno, lekcie je možné dohodnúť aj na víkend.

Kde máte sídlo/ učebne?

Sme online jazyková škola, čo znamená, že nerobíme žiadne prezenčné lekcie v učebniach. Všetky naše kurzy ponúkame len vo forme online videokonferenčných hovorov s lektormi cez platformy ako Zoom, MS Teams, Skype, Google Meet alebo Whatsapp. Preto sa s nami môžeš učiť nech si kdekoľvek. 

Ako si dohodnem termíny individuálnych lekcií?

Učíme 7:00-21:00 každý deň vrátane víkendu. Do prihláškového formulára nám uveď preferovaný deň/ dni a čas(y) a podľa toho ti nájdeme lektora, ktorý bude v tých termínoch voľný. Ideálne je, ak si na tvoje lekcie vyhradíš fixný termín, ktorý si aj lektor pre teba zarezervuje a budete ho spolu mávať pravidelne. Ak máš nepravidelný časový rozvrh či už kvôli práci, alebo štúdiu a nevieš mávať lekcie v pravidelné termíny, nevadí 🙂 Aj na taký prípad sme pripravení a vieme ti ponúknuť pohyblivé termíny každý týždeň v iný deň a čas.